Bordo Şeker Hamuru

Bordo Şeker Hamuru

Bordo Şeker Hamuru

Bordo Şeker Hamuru
Bordo Şeker Hamuru

Bordo şeker hamuru kullanarak, pastalarınızı harika bir şekilde kaplayıp süsler ve eşsiz sunumlar elde edebilirsiniz. Şeker hamurları ile içinizdeki duyguları dışarıya kolayca aktaracak, nişan, düğün vb. özel günlerinizde gereken anlamı yükleyeceksiniz. Sunumlarınızı klasikliğin dışarısına çıkarıp tam bir görsel şölene çevirecek, herkesi kendinize hayran bırakacaksınız. Pastalarınızın yapımında kendiniz tam olarak pasta şefi olarak hissedeceksiniz.

Bordo Şeker Hamuru İşlemleri

Bordo şeker hamuru pasta yapımında kullanımı ve şekil yapmak gibi farklı amaçlar için kullanılabilir. Her türlü işlemini hazırlayıp sizlere sunmuş olduğumuz şeker hamurlarını birkaç küçük işlemin sonucunda kullanıma hazır hale getireceksiniz. Bunu için;

 • Paketinden çıkarılan hamur yumuşak bir kıvam alıncaya kadar 5-6 dakika avuç içinde ovarak yoğrulur.
 • Kıvam alan hamur, kuru ve düz bir zemine ya da hamur tahtası üzerine alınır.
 • Yapışmaz kuru bir merdane yardımı ile istenen inceliğe ulaşılıncaya kadar açılır. Açılma esnasında çatlamalar avuç içi kullanılarak yok edilir.
 • Açılan hamur pasta süsleme ve kaplaması içinse pastanın üzerine yavaşça serilir ve gıda yapıştırıcı yardımı ile sabitlenir.
 • Hamur şekil oluşturmak içinde silikon kalıplar, basma kopatlar, şekillendirici başlıklar ve kalemler kullanılarak figürler yapılır.

Bordo şeker hamuru ile yapacağınız işlemler sonunda alışılagelmişin dışında harika tasarımlar ortaya çıkaracaksınız.

Bordo Şeker Hamur Nasıl Kullanılır?

Bordo şeker hamuru kullanarak harikalar yaratmak için ihtiyaç duyulan bazı aparatlar şu şekilde sıralanabilir;

 1. Hamur üzerinde çeşitli delikler açmak içim cımbızlar,
 2. Hamuru şekle sokan kalemler,
 3. Hamur pompası, enjektörü ve birbirinden farklı modellerdeki başlıklar,
 4. Yapışmaz merdaneler ve hamur tahtaları,
 5. Silikon kalıp ve kesici basma kopatlar,
 6. Baskı çubukları, göz ve yüz modelleme setleri, kanepe kürdanları,

Bordo şeker hamuru ile birlikte sizlere sunmuş olduğumuz aparatlar yardımı ile istediğiniz görselliğe kolayca ulaşacaksınız. Ürünlerimizin hepsi Sağlık Bakanlığını gerekli kontrol şartlarını sağlayarak hiçbir şekilde sağlığa bir yan etkisi bulunmamaktadır. Dilediğiniz zaman bizleri ziyaret ederek ürünlerimiz inleyip, gerek gördüğünüz karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Artık pasta ve figür yapımını eğlenceli bir hale dönüştüreceksiniz.

 

Yorum Bırak

web tasarım