Dolgu Krema Çeşitleri

Dolgu Krema Çeşitleri

Dolgu Krema Çeşitleri

Dolgu Krema Çeşitleri
Dolgu Krema Çeşitleri

Pasta ve tatlılarda kullanılan krema çeşitleri gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bu kremaların artışı her zaman tüketim sektörüne bağlı olarak tercih edilmektedir. Krema artışı hem pastane sektöründe hem de normal evlerimizde sürekli olarak tercih edilen ürünlerdir. Özellikle piyasada sürekli olarak kullanılan dolgu krema çeşitleri her zaman kullanılan krema çeşitleridir. Bu kremalar farklı şekilde ve çeşitlerde bulunmaktadır. Bu kremalar vişneli, limonlu, portakallı, vanilyalı, kakaolu, karamelli ve buna benzer çeşitte farklı lezzetlerde bulunmaktadır.

Vanilya Aromalı Dolgu Kreması

Pasta, kek, kruvasan ,turta gibi tatlı ürünlerinin her zaman olarak Süslenmesine ve dolgu olarak ürünlerin içeriğine koyulmasıyla kullanılmaktadır .  Vanilya aromasıyla pastaların üzerinde süsleme olarak kullanımı mevcuttur. Kruvasan gibi ürünlerde genellikle fırınlama işlemi ile kullanılmaktadır. Dolayısıyla yüksek sıcaklıklara oldukça dayanıklıdır. Donma özelliği olduğundan, doldurulduktan sonra da tekrar kullanılma özelliği bulunmaktadır.

Kakaolu Dolgu Kreması

Pasta, kek ve buna benzer özel sevilen ve sürekli olarak tüketilen tatlı ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özel kakao dolgusuyla her zaman tercih edilen krema çeşididir. Pastalarda süsleme ve dolgu amaçlı olarak kullanılmaktadır. Pişirme ve dondurma işlemlerin de oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Genellikle yoğun kıvamda olurlar.

Karamel dolgu kreması

Dolgu ürünleri pasta, kek ve buna benzer tatlı ürünlerinde oldukça yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu ürünler dışarıdan hazır olarak alınabileceği gibi, evlerinizde de rahatlıkla yapabileceğiniz özel kremalardır.  Sizlerde bu kremaları kolay ve pratik olarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu ürünler genellikle uzun süreli kullanıma dayanıklı kremalardır. Pişirilerek de kullanılabilir.

  • Dolgu krema çeşitleri ürünlerinin diğer bir dolgu çeşitleri ise meyveli olan dolgu çeşitleridir. Bunlar limonlu, elmalı, incirli ve farklı meyve çeşitlerinde olabilmektedir. Dolgu ve pasta süslemelerde çoğunlukla kullanılmaktadır.
  • Bu kremaları uygun ve makul fiyatlar ile istediğiniz market veya dolgu krema satan yerlerden temin edebilirsiniz.
  • Kolay bir şekilde bu kremaları istediğiniz tatlı ürünlerine uygulayabilirsiniz. Ve uygulaması som derece kolaydır. Pişirme ve dondurulma işlemlerinden sonra her zaman ilk günkü gibi tazeliklerini korurlar.

Dolgu kreme çeşitleri ile güzel tatlılar yapabilirsiniz.

 

Yorum Bırak

web tasarım