Dolgu Krema ve Pasta Kreması Arasındaki Fark

Dolgu Krema ve Pasta Kreması Arasındaki Fark

Dolgu Krema ve Pasta Kreması Arasındaki Fark

Dolgu Krema ve Pasta Kreması Arasındaki Fark
Dolgu Krema ve Pasta Kreması Arasındaki Fark

Pasta, pasta çeşitleri, tatlılar her zaman sevilen ve sürekli olarak tüketilen ürünlerdir. Özellikle doğum günleri, özel günlerde sürekli olarak tercih edilen ürünlerdir. Her insanın hayır diyemediği ve özellikle çocukların çok sevdiği pastalar içerisinde bulunan özel kremalar sayesinde de her zaman lezzetli olmayı başarmış ve sürekli olarak tercih edilen lezzetlerdir. Pasta, kek ve buna benzer tatlı ürünlerinde sıklıkla kullanılan kremalar her çeşit ve farklı lezzetlerde bulunabilmektedir. Örneğin pasta kremaları pastaların güzel görünüme sahip olmasını ve tatlanmasını sağlayan bir çeşit krema çeşididir. Dolgu kremalar da aynı şekilde lezzet veren özel dolgu ürünleridir. Dolgu krema ve pasta kreması arasındaki fark her zaman gözle görülür durumdadır.

Pasta Kreması

  • Hazır olarak dışarıdan da temin edilebilir özellikte olan bu krema, isteğe bağlı olarak evlerde de rahat ve pratik olarak hazırlanabilir. Bu kremalar farklı lezzetlerde olabilmektedir. Vanilyalı, çilekli, muzlu, kakaolu, karamelli ve buna benzer birçok çeşitte ve lezzette krema mevcuttur.
  • Genellikle pasta ara katlarında kullanılan krema niteliğinde pastaya tat ve lezzet vermek amaçlı kullanılmaktadır. Burada dolgu kreması ve pasta kreması arasındaki fark durumuna bakacak olduğumuzda dolgu kremalarından farklı olarak kek ve pastaların ara katlarında çoğunlukla kullanılmaktadır.
  • Genellikle mat ve akışkan bir yapısı vardır.

Dolgu Krema

  • Çoğunlukla pastalar, kekler ve kruvasan gibi ürünlerde dolgu amaçlı ve pasta üzerinde süsleme amaçlı olarak kullanılan parlak bir yapısı olan uzun süre dayanıklı olan özel bir kremadır. Vanilya, kakao ve çoğunlukla çok tercih edilen meyveli çeşitleri bulunmaktadır. Genellikle pişirilerek ve dondurularak kullanılmaktadır.

Dolgu krema ve pasta kreması arasındaki fark durumlarına baktığımızda iki kremada pastalarda kullanılmaktadır . Bunlar hazır olarak bulunurken aynı zamanda evde de yapabilirsiniz. Ancak iki krema birbirinden kullanım olarak farklıdır. Birisi kek ve pasta aralarında kullanılırken, diğeri ise genellikle dolgu yapmak pasta üzeri özel süslemelerde sürekli olarak tercih kremadır. Dolgu krema daha yoğun bir kıvama sahiptir. Pasta kreması daha akışkandır be yumuşaktır.  Dolgu krema daha kolay şekiilenebilir.

Yorum Bırak

web tasarım