Dolgu Kreması Ne İşe Yarar?

Dolgu Kreması Ne İşe Yarar?

Dolgu Kreması Ne İşe Yarar?

Dolgu Kreması Ne İşe Yarar?
Dolgu Kreması Ne İşe Yarar?

Dolgu kreması neredeyse her türlü tatlının içerisinde kullanılan bir dolgu malzemesidir. Peki dolgu kreması ne işe yarar? Profiterol topları veya ekler içindeki yumuşak ve lezzetli kısmı oluşturmak için kullanılabileceği gibi, hemen her tür pastada bir katman olarak kullanılabilir.

Kullanım alanı olarak içerisine meyve veya kabuksuz çerezler konularak pastaya farklı bir lezzet ve doku kazandırılabilir. Kuru kek ile birlikte kullanımda, kekin hacmini arttırıcı etkiye sahiptir.

Yaygın olarak tercih edilenleri vanilya ve kakao aromalı olanları olsa da kolaylıkla farklı aroma ve lezzetlerde üretilebilmektedir.

Dolgu Kreması Kullanım Alanları

Dolgu kreması ne işe yarar diye düşündüğünüz olmuş olabilir. Bu soruya cevabı, kullanım alanlarını ele alarak vermeye çalışacağız.

Öncelikle dolgu kreması, arzu edilen tatlıların içerinin doldurulmasında kullanılabilir. Profiterol ve ekler tarzı tatlılar bu tür tatlılara örnek olarak verilebilir. İkinci olarak, hazırlanan tatlıya aroma katma aracı olarak kullanılır. Vanilya veya kakao yaygın olarak tercih edilen lezzetleri olsa da çilek ve muz gibi lezzetlerde de kullanımı mevcuttur. Tropikal meyve veya kırmızı meyve lezzetlerinde de kullanımı görülmektedir.

İkincil kullanım alanı ise süsleme amaçlı olarak kullanımdır. Kek, kurabiye veya turta gibi tatlıların üzerine yapılacak süslemelerde tek başına veya diğer süsleme araçları ile birlikte kullanıma elverişlidir. Pastanızın üzerinin meyveli olmasını istiyorsanız, meyvelerin sabitlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, şekillendirmeye uygun kıvamı ile tek başına verilen şekiller ile de süs olarak kullanıma uygundur.

 

Dolgu Kreması Yapımı

Dolgu kreması ne işe yarar sorusunu anlamanın ikinci bir adımı olarak nelerden oluştuğunu bilmenin faydalı olabileceği görüşündeyiz. Nedir bu dolgu kreması? Anlatıyoruz. Dolgu kremasının içeriğinde; un, nişasta, şeker, yumurta, süt ve kremşanti bulunmaktadır. Bununla birlikte kremanın kullanım alanının zenginliği göz önünde bulundurulduğunda içeriğinde yapılabilecek değişiklikler ile kullanım alanına daha uygun kremalar elde edilmektedir. Sitemizde kullanıma hazır olarak bulacağınız dolgu kremalarını kullanım yerine göre ister pişirerek ister pişirmeden tüketebilirsiniz.

 

Dolgu kreması ne işe yarar denildiğinde ister tatlı süslemede kullanılır ister tatlının içinde yenir deyin. Bizim zengin çeşitliliğe sahip ürünlerimizi internet sitemiz üzerinden incelemeyi es geçmeyin.

Yorum Bırak

web tasarım