Evde Krem Şanti Nasıl Yapılır

Evde Krem Şanti Nasıl Yapılır

Evde Krem Şanti Nasıl Yapılır, Yumurta beyazı krem şantinin ana maddesi olarak kullanılmaktadır. Daha çok pasta ve tatlı malzemelerin yanlarında ya da içlerine konulan krem şanti olmadığı zaman evde yapımı mümkündür. Çok pratik şekilde yapılan ev krem şanti tadını tutturmak önemlidir. Çoğu pasta ve tatlıların yanı sıra artık pasta malzemeleri de evlerde yapılmaktadır. Taze şekilde hazırlanan ev krem şantiler doğal ve sağlıklı şekilde katkı maddesi olmadan hazırlanmış olur. Ev yapımı krem şantinin birçok tarifi bulunmaktadır. İçlerinden hangi tarif sizlere daha pratik ve kıvamı tutturulabilecek olanlar tercih edilmelidir. İstenilen şekilde pasta aralarına ve diş yüzerlerini süslemek için kullanılan krem şanti yapımı 20 dakika sürmektedir. En uzun kısmı çırpma işlemidir.

Evde Krem Şanti Yapmanın Püf Noktaları

Evde Krem Şanti Nasıl yapılır ve püf noktaları bulardır;

  • Yumurta beyazları sarından en iyi şekilde ayrılarak beyazlaşıncaya kadar mikserle çırpılmalıdır.
  • Herhangi bir tencerenin içerisine su ve şeker konularak kısık ateşte eritilmelidir.
  • Şeker ve su karışımı, yumurta akına çok yavaş şekilde eklenmeli ve eklenirken çırpılmaya devam edilmelidir.
  • En son aşama isteğe bağlı vanilya eklenebilir. Eklendikten sonra ya da eklenmediğinde 10 dakika kadar mikserle çırpmaya devam edilmelidir.
  • Sert kıvama geldiğinde tamamlanmış olur ve 3 saat buzdolabında bekletilmelidir.
  • 3 saatin sonunda istenildiği şekilde kullanılabilir.

Ev Yapımı Krem Şanti Özellikleri

Evde krem şanti nasıl yapılır, tamamen doğal ve katkı maddeleri olmadan krem şanti elde etmek istiyorsanız krem şanti yapımında kullanılan ürünlerinde katkı maddesiz olmasına dikkat edilmelidir. Evde bulunan iki, üç malzemeyle elde edilen krem şantiler çocuklara istenilen pastayı istedikleri kadar yeme şansı yaşatmaktadır. Evde pasta yapılmadan önce krem şanti yapılırsa yapılacak pastanın süslemesinde hazır ve taze şekilde krem şanti kullanımı sağlanır. Evde krem şanti yapıldığında yapısı daha güzel olduğu için pastalara model daha rahat şekilde verilebilir. Evde yapılan krem şantiler uzun süre saklanmadığı için kısa sürede tüketilmesi gerekir. Katkı maddesi olmayan ürünlerin bekleme süreleri olmadığı bekletilmemeleri gerekir.

Yorum Bırak

web tasarım