Gıda Boyası Cupcake

Gıda Boyası Cupcake

Gıda Boyası Cupcake

Gıda Boyası Cupcake
Gıda Boyası Cupcake

Toplum olarak tatlılara ayrı bir düşkünlüğümüz var. Hemen hemen kek sevmeyenimiz yok. Büyükten küçüğe kek, pasta ve tatlılarla çok içli dışlıyız. Bu kadar sevince hayatımızın her alanında kek kullanımı da tüketimi de fazla olmakta. Cupcake de tükettiğimiz kek türlerinden biridir. Son zamanlarda hazır gıda sektörünüzde çeşit çeşit üretip paketlenmiş halde piyasaya sürdüğü ve çokça talebin olduğu çeşididir. En büyük özelliği küçük boyutunda büyük bir kek lezzetinin tamamını saklaması be kolay tüketimi. Folyo, plastik kap yahut kâğıttan oluşturulmuş külahlarda servis edilen bu mini kekler lokmalık ya da en fazla birkaç lokmalık büyüklüktedir. Değişik tatlar için jel formunda meyve özleri gibi malzemeler kullanılmaktadır. Renklendirmek ve süslemek için de gıda boyaları kullanılmaktadır. Gıda boyası cupcake ile kullanıldığında görünüm anlamında şirin ama bir o kadar çekici olmasını sağlamaktadır. İştahları kabartan bu rengârenk cupcake her kesimce çokça tercih edilmekte severek tüketilmektedir. Tüketmenin verdiği hazzın yanında çoğu ev hanımları için mutfakta bu harika keki yapmak müthiş keyifli bir şey. Yapması hem eğlenceli hem de kolay olan cupcake gıda boyası sayesinde deyim yerindeyse farklı bir enerjiye sahip olabilmektedir.

Gıda Boyası Özellikleri

Gıda boyası insan teni veyahut organları ile temas ettiğinde zarar vermeyen, yenilebilir özelliğe sahip , tamamen sebze meyvelerden yahut kimyasal ile de yapılabilen, yiyeceklere renk veren pigment malzemelerdir. Tatlılarda, pasta kurabiye ve benzeri malzemelerde kullanımı oldukça fazladır. Renk boyası tüketicinin renk beklentisini karşılamak, gıdanın tat standartlını arttırmak, renksiz malzemeleri renklendirmek, renk kaybını önlemek, süsleyerek daha cazip görünüm kazandırmak gibi nedenlerle kullanılır. Gıda boyası cupcake de daha çok süs amaçlı kullanılmakta ve oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Cupcake daha çok kokteyl, düğün, kutlama benzeri organizasyonlarda tercih edilmektedir. Gıda boyası cupcake ile hem şık hem de mütevazı bir görüntü oluşturmakta. İstenilen her şekil ve süsleme ile çok özel anlamlı kek haline gelmektedir.

Firmamız siparişlerinize özel gıda boyası cupcake çeşitleri ile hayallerinizi mimi keklere yansıtmaktadır. En özel günlerde misafirlerinizi hem şaşırtmakta hemde beğenilerini toplamakta. Her renkte ve istenilen süslemelerde, en özel ve yetenekli ustalarımız maharetlerini sizler için sergilemekte. Gıda boyası cupcake ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Online alışveriş sitemizden alışveriş yapabilirsiniz.

Renkli Cupcake tarifi

Özellikle doğum günü partilerinde tercih edilen gıda boyası cupcake en çok beğenilen çeşitti ise gökkuşağı konseptilidir. Çok kolay yapımı partilerinizi süsler.

Yapılışı için;

  • 5-7 renkli gıda boyası, mavi, kırmızı, mor, sarı, yeşil
  • Dolap poşeti ya da ucu desenli poşet sıkacak
  • Krem şanti

Beyaz renkteki krem şantileri renk sayısına göre ayıralım. Ayırdığımız kaplara istenilen renkleri damlatalım.  Dolap poşetine renkli krem şantileri ekleyelim ve cupcakeleri üzerine sıkalım. Kolay ve basit yapımı ile gıda boyası cupcake yapılabilir. İstenirse düz renklerde yapılır. Prenses modelleri ile çilekli pembe renkli krem şantiler yapılabilir. Her konsepte uygun renklendirme işlemi rahatlıkla yapılar. Farklı konseptlere uygun gold ve gümüş renklerde yapılabilir. İstenilen konsepte uygun kekler için internet sitemiz üzerinden gıda boyası siparişi verebilirsiniz. İstenilen renklerde likit formlu kolay ve kullanışlıdır.

Toz ve Sıvı Gıda Boyası

Gıda boyası iki çeşit fromda bulunmaktadır. Toz ve sıvı formda iki çeşit kullanıma sahiptir. Toz fromuda kullanılsa da en çok tercih edilen ve kullanıma uygun olan sıvı halidir. Sıvı haldeki gıda boyası basit ve kolaydır. Daha kolay karışır. Tat vermez. Hamur, krem şanti, içecek her maddeye kolay karışabilir. Kullanışlıdır. Elde leke bırakmaz.

 

Toz gıda boyası su ile karıştırmak gerekebilir. Katı formdaki maddelerle kolay karışmayabilir. Toz gıda boyasını kullanmak profesyonellik gerektirirken sıvı gıda boyası daha kolay kullanılabilir. Her renk ve konsepte ürünler için sıvı gıda boyası ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hayallerinizdeki ürünler için gıda boyası cupcakeler için internet sitemiz üzerinden ister cupcake isterseniz gıda boyası siparişi verebilirsiniz. Online alışverişimiz ile bir tık kadar yakınız. Kaliteli ve lezzetli ürünlere sahip olmak için bizi ulaşabilirsiniz. Birbirinden lezzetli tatlılar için Baran Pasta.

Yorum Bırak

web tasarım