Kabartma Tozu Ne İşe Yarar

Kabartma Tozu Ne İşe Yarar

Kabartma Tozu Ne İşe Yarar, Hamur, kek, pasta,  kurabiye gibi pastaların kabarmasını sağlan ürünümüzdür. Ürettiğimiz ürünümüz pastalara kabarma sağlamasının anında pastaları daha yumuşak ve lezzet etmektedir. Kullanımı yaygın olan kabartma tozları genel olarak kabartma işlemi için kullanılmaktadır. Marka ürünümüz birçok farklı amaçla da kullanımı vardır. Bunlar; diş beyazlatma, küf koşunu emme, mide ağrılarına iyi gelme, saç uzatma, el, ayak, tırnakları yumuşatma, kirleri çıkartma ve çaydanlıkların diş yüzeyini parlatma olarak daha birçok kullanımda sağlığa zararı olmayan ve bakanlık onaylı olarak üretilmektedir. NaHCO3 olan bir kimyasal maddelerin birleşiminden oluşmaktadır. Ana maddesi karbonat olan kabartma tozu karbonatla aynı işlevi görür. Bir ürünümüz mayalanması için bekletilir, diğeri ürünümüz harca katıldığında fırın sıcağında kabarması beklenir.

Kabartma Tozu Formülü ve İçeriği

Kabartma Tozu Ne İşe Yarar olarak sorulduğunda içerisindeki maddeler ve formülü sayesinde nasıl kabardığı açıklanmaktadır. Ürünümüz olmadığı zaman yerine kullanılabilen aynı marka ürünlerimizden olan karbonat kullanılabilir. Bu sayede istenilen kabartma aynı şekilde elde edilmiş olur. Kabartma tozu sıcakla etkileşime girerek içerisinde bulunan maddelerin tepkimesine neden olur ve dışarı çıkamayan hava harcın kabarmasına neden olur. Hamur içinde kullanılan kabartma tozları aynı tepkimeyi fırında vermektedir. Dışarıda hamurun mayalandırılmasına bekleyerek zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Düşük derece fırın ısısında mayalandırarak norma pişirme ısısına alınabilir.

NaHCO3 formülü;

  • Antiasittir
  • Kabartma tozu olarak kullanılır
  • Su da ve sıvı içerisinde çözülür
  • Rengi beyazdır
  • Hafif alkali tadı vardır.

İçerisinde bulunanlar;

  • Kabartıcılar (sodyum, pirofosfat, sodyum bikarbonat)
  • Mısır nişastası

Kabartma Tozu Kullanımı Farkı

Kabartma Tozu Ne İşe Yarar, farklı kabartma tozu kullanıldığında ürünlerimizin kullanılarak yapılan yumuşaklıkta olmaz ve lezzette olmayabilir. Bu nedenle her zaman bizim ürünlerimizin kullanılması tavsiye edilir. Kabartma tozu tatsız ve kokusuz olduğu için malzemeler fazla olduğunda birden fazla paket kabartma tozumuz kullanılabilir. Ne kadar kabartma tozu yerine seçenek ürünler olsa da kabartma tozu tadı ve işleviyle en kullanışlı ürünlerimiz arasındadır. Bir paketi bir pasta ölçüsüne denk geldiği için fazla kullanmaya ya da az kullanımda sorunu yaşanmaz.

Yorum Bırak

web tasarım