Kabartma Tozu Nedir ?

Kabartma Tozu Nedir ?

Kabartma Tozu Nedir, kek ve hamur işlerini pişirme sırasında kabartma sağlaması için ürettiğimiz pasta malzemesidir. Kabartma tozunun yapısında potasyum, nişasta gibi asit bulundurduğu için sıvı bir maddeyle birleştiğinde kabarma gerçekleşir. Sıvı maddeyle bir araya gelen karbondioksit gazı kek ve hamurların kabartmasını sağlamaktadır. Az asitli tariflerde genellikle kabartma tozu ve karbonat bir arada kullanılması tavsiye edilir. Bu da kabarmanın tam sağlanabilmesinde etkili olması içindir. Kabartma tozu ürünümüz içerisindeki maddeler gramajı hesaplanıp üretilmektedir. Bu şekilde üretilen ürünlerimiz sağlığa ya da fazla tüketildiğinde hiçbir yan etkisi zararı bilinmemektedir.

Kabartma Tozunun Özellikleri

  • Kabartma tozu ürünümüzün karışımının karbonat bulunur.
  • İki çeşit asit bulundurur, yavaş asit yani ısıya maruz kalınca yavaş yavaş kabarması ve oda sıcaklığında kabarma hamur işlerinde gözlemlenir.
  • Kabartma tozu ürünümüz renksiz ve kokusuzdur.
  • Markamız ürünlerinden kabartma tozunun kullanım püf noktası, kek harçlarına eklendiğinde çok fazla karıştırılamadan fırına konulmalıdır.
  • Kabartma tozunun kabartma sağlaması için beklemesine gerek yoktur. Fırın sıcakla etkileşime girdikten hemen sonra malzemede kabarma sağlar.

Kabartma Tozu Nedir, bu özellikler uygulandığında ve bilindiğinde daha bilinçli kabartma tozumuz tercih edilir. Kabartma tozu kullanılmadan yapılan pastalarda kabarma olmadığı için alışılmışın dışında bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Kabartma Tozu Kullanımı

Kabartma Tozu Nedir ve neden kullanılmalı denildiğinde, ürünümüz pastaların daha iyi kabarması ve görsel olarak göze hitap etmesi amaçlanmaktadır. Kabartma tozları gibi küçük paketler halinde satışı yapılan ürünlerimiz serin yerlerde ve ağızı kapılı şekilde saklanmalıdır. Müşterilerin birçok memnuniyet yorumlarımı sayesinde Kabartma tozlarımızın etkisi ve kullanılan malzemelere verdiği lezzeti kanıtlamış olmaktayız. Kabartma tozlarımızın kullanımı daha çok kek ve kurabiye hamurlarında kullanılmaktadır. Hamur işleri için paket kuru maya ve yaş maya ürünlerimiz vardır. İsteğe göre kabartma tozu da kullanılabilir.   Kabarma sağlanır ama gözle görünür farklılar yaşanır. Hamur ürünleri için markamızın mayaları kullanıldığında daha gevrek ve kabarık poğaçalar elde edilir. Lezzetli ve kabarık pastalar istiyorsanız ürünlerimizin pasta malzemelerini kullanmalısınız. Ürünlerimiz en iyi şekilde ve sağlıklı şekilde üretilmektedir.

 

 

 

 

Yorum Bırak

web tasarım