Kabartma Tozunun İçindekiler

Kabartma Tozunun İçindekiler

Kabartma Tozunun İçindekiler sodyum asit pirofosfat, sodyum hidrojen karbonat, mısır nişastası fosfat ve potasyum gibi maddelerin karışımıyla üretmekteyiz. Bir paket kabartma tozu bir tarif için ideal ölçü olarak belirlenmiştir. Markamızın ürünleri tatsız ve kokusuzdur. Pasta, kek, poğaça ve kurabiye gibi hamurları kabartmak için kullanılır. Sıvıyla birleştiğinde çözünür ve fırın ısısında tepkimeye girerek havalanma yaşanır ve harcın içinden dışarı çıkamadığı için kabarmaya neden olur. Kabarma sağlanması için kabartma tozunun içerisine bazı asitle birleştiğinde tepkimeye neden olacak birleşenler eklenmektedir. Bu birleşenlerin amacı kabartma sağlamaktır.  Kabartma tozu ürünümüz tek başına kabartma işlevini göremez sıvılarla ve ısıyla birleşmesi gerekmektedir.

Kabartma Tozu Hangi Amaçla Kullanılır

Kabartma Tozunun İçindekiler birleşenlerin tepkimeye girmeden direk kullanılmasıyla gerçekleşmektedir. Kabarma olması için markamızın kabartma tozunun asit, sıvı sıcakla tepkimeye ihtiyacı vardır. Birçok bilinmeyen alanda ve temizlik amaçlıda kullanılan kabartma tozu istenilen sonucu verir. İçerisinde karbonatında bulunması etkisiyle kullanım alanları geniştir.

  • Hamur, kek, kurabiye, pasta gibi malzemelerin kabarmasını sağlar.
  • Bazı et yemeklerine lezzet ve yumuşaklık katar.
  • Mide rahatsızlıkları için kullanılan bazı ilaçların içerisinde vardır.
  • Diş macunlarında beyazlatıcı ve gargaralarda bulunur.
  • Pas, yanmış tencere, ve çaydanlık yüzeyleri temizleyicisi olarak ta kullanılır.
  • Küf kokusunu engeller
  • Deterjanlarda ve çoğu temizlik ürünlerinde bulunur.

Kabartma Tozu Olmazsa Ne Olur

Kabartma Tozunun İçindekiler üretici markamız tarafından düşünüldüğünde kabartma sağlaması için asidin olması ve tepkime yaşanması gerektiği belirlenmiştir. Markamızın kabartma tozu olmadığında karbonat, limon suyu, sirke, yoğurt gibi ürünler kullanarak da istenilen kabarma elde edilebilir. Üretilen bütün pasta malzemelerimiz yasal olarak ve gıda bakanlığından onaylı üretilmektedir. Pasta malzemeleri ürünlerimizi kullanan ve memnuniyet sağlanmaktadır. Bizim ürünlerimizle yapılan pastaların lezzet farklı ve sünger kıvamında olmaktadır. Bu farklı kabartma tozumuzu deneyerek gözlemleyebilirsiniz. İstenilen bütün pasta malzemelerinin üretimini yapmaktayız. Kullanımı ve küçük paketlerle ölçek belirlenmesi yapılarak kullanım kolaylığı sağlanmıştır. Denemeye değer olan ürünlerimiz bir defa denendiğinde pastalardaki farkı görerek olmazsa olmazınız olan pasta malzemeleri arasında yerini alacaktır. Bu nedenle kek yapımında denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

Yorum Bırak

web tasarım