Krem Şantili Kurabiye 

Krem Şantili Kurabiye

Krem Şantili Kurabiye tariflerinde bir paket toz krem şanti bir kurabiye tarifine yetmektedir. Kurabiye harçlarına eklenen en son ürünümüz krem şantidir. Krem şanti eklendiği için buzdolabında bir saat bekletilmelidir. Krem şanti ürünlerimizin kullanıldığı genel kurabiye hamurlarının dolapta bekletilmesi tavsiye edilmektedir. Krem şanti sayesinde kurabiyelerin tabını ve hamurun kıvamını alması kolaylaşmaktadır. Krem şanti ürünlerimiz çoğu ürünlerimizde olduğu gibi toz halinde satılmaktadır. Hazır krem şanti içerisinde birçok maddelerin kullanılmasıyla raf ömrü uzatılmıştır. Bu maddeler kesinlikle yasal olan maddeleridir ve sağlık bakanlığından onaylıdır.  Krem şantili kurabiye kullanılmasının amacı daha yumuşak ağzı dağılan lezzette kurabiyeler elde edilmektedir. Krem şantili kurabiye tarifleri genelde pratik malzemelerin bir araya gelmesiyle yapılmaktadır. İstenilen şekil verilebilen krem şantili kurabiyeler fırında belirlenen dakikada genel pişme süreleri vardır.

Krem Şantili Kurabiye Kullanım Amacı

  • Daha yumuşak kurabiyeler elde etmek
  • Kurabiye şekillerinin daha kolay alması
  • Daha yoğun tat katması
  • Lezzetli kurabiyeler elde etmeyi sağlar
  • Normal kurabiye tarifle, krem şanti kullanılan kurabiyelerde lezzet farkı bulunmaktadır.

Krem Şantili Kurabiye, krem şanti ürünlerimiz kullanarak yapılan kurabiyeler fırında fazla pişirilmemesi gerekir.  Soğuyan krem şantili kurabiyelerin üzerine isteğe göre ürünlerimizden pudra şekeri ve tarçın karışımı dökülebilir. Krem şantili kurabiye kişilerin lezzet anlayışına göre alternatifler üretilerek farklı ürünlerimizden kullanarak tatlar çıkartılabilir. Birçok farklı tariflerde krem şantili kurabiye yapılmaktadır.. Renkli krem şanti kullanarak renkli kurabiyelerde elde edilebilir.

Ev Yapımı Krem Şantili Kurabiyeler

Krem Şantili Kurabiye ev yapımı yapıldığında hemen tüketilmesi gerekir. İçerisinde koruyucu madde bulunmadığı için hızlı şekilde tüketilmelidir. Ana rengi beyaz olan krem şantiler istenilen renkte yapılabilir. Bunun için gıda boyaları ve meyve suları kullanılmaktadır. Kullanılan malzemelerin az olması ve pratikliği sayesin pastanelerin vazgeçilmez kurabiye ve evlerde bitmeyen kurabiyeler arasındadır. Krem şanti evde hazırlandığında kullanıma hazır kıvamda olduğu için kurabiye tarifine göre ayarlanmalıdır. Genel tarifler toz olan krem şantiler için verilmektedir. Pasta katkı maddeleri olsun istemiyorsanız ev yapımı krem şantili kurabiye deneyebilirsiniz. Birçok ürünlerimiz kullanarak hazırlanan krem şantili kurabiyeler yenildiğinde lezzet farkı anlaşılacaktır.

 

 

Yorum Bırak

web tasarım