Pasta Katkı Maddesi Çeşitleri

Pasta Katkı Maddesi Çeşitleri

Pasta Katkı Maddesi Çeşitleri denildiğinde ilk başta akla birçok pasta harcında kullanılan ürünler gelmektedir. Birçok pasta katkı maddesi çeşitleri sayesinde istenilen lezzete ve şekilde pişmektedir. Bütün pasta maddelerinin çoğunda katkı maddesi bulunmaktadır. Ürünlerimizin hepsi gıda bakanlığı tarafından onaylanmış yasal ürünlerdir. Bunları sıralayacak olursak pasta katkı maddesi, kabartma tozu, pandispanya tozu, cakepress tozu, şekerli vanilin, jelpo pelteleştiricisi gibi birçok pasta katkı maddesi çeşitleri bulunmaktadır. Bu malzemeler kullanıldığında bazıları su ve sıvıyla temas ettiğinde etkileşime geçerken, bazıları da fırın sıcağında etkileşime geçerek istenilen ve kullanma amacını gerçekleştirir. Bu Ürünlerimizin hepsini pasta malzemesi satılan yerlerde ve online pasta malzemesi satan sitemizde bulunabilir. Yasal satış yasağı olmayan ürünler kullanım gramajına göre pasta harçlarında kullanılması gerekir.

Pasta Katkı Madde Çeşitleri Ne işe Yarar

Pasta Katkı Maddesi Çeşitleri, Bu pasta katkı maddeleri her pastanın yapılışına göre kullanılmaktadır. İstenilen pasta tarifi ve şekli kararlaştırıldıktan sonra pasta katlı maddeleri de kullanarak pasta harcı hazırlanır.

  • Pasta katkı maddesi( ovalette); Pastanın eşit şekilde kabarmasını ve geç bayatlamasını sağlar.
  • Kabarma tozu; Pastaların kabarmasını sağlar.
  • Pandispanya tozu; Pandispanya pastaları için vazgeçilmez olarak kullanılmaktadır. Sade ve kakaolu iki seçeneği bulunmaktadır.
  • Cakepress tozu; renkli pasta tozları
  • Şekerli valinin; Aroma vermek ve tadı yumuşatmada kullanılır.
  • Jelpo pelteleştirici; Pasta çeşitlerinde dolgu ve süsleme amaçlı kullanılan toz karışımıdır.

Pasta Katkı Maddesi Kullanılan Pastalar

Pasta Katkı Maddesi Çeşitleri her pastada kullanılmaktadır. Pastaneler ve paketli keklerde kullanım amacı bayatlamaması ve alıcıya tadında, görümünde daha uzun süre dayanabilmesi için pasta katkı maddelerimiz kullanılmaktadır. Bu katkı maddeleri de pastaların daha pürüzsüz ve gösterişli durmalarını sağlamaktalar. Pasta katkı maddeleri sade pasta harçlarının içlerine değil üstlerine de konulabilir. Bunlar hazır kakaolu, sade ve kakaolu toz pasta harcı, şeker hamuru, damla çikolatalar, marshmallow gibi pasta süslemeleri de pasta katkı maddeleri arasına girmektedir. Satış kolaylığımız ve ucuz fiyatlarımızın sayesinde her bütçeye uygun olması satışları artırmaktadır. Pasta katkı maddeleri pasta, kek, hamur, süsleme çikolataların içlerinde olduğu için raf ömürleri de uzamaktadır.

 

 

Yorum Bırak

web tasarım