Pasta Katkı Maddesi Ne İşe Yarar ?

Pasta Katkı Maddesi Ne İşe Yarar ?

Pasta Katkı Maddesi Ne İşe Yarar, Ovalette ya da ovaleks denilen pasta katkı maddesi pasta ürünlerimizin hepsinde kullanılmaktadır. Kullanıldığı pasta harcında yumuşaklık, kabarma ve süz bir şekilde pastanın pişirmesine yarar. En iyi örneği pandispanya modelleri ve süngerimsi yapısıdır. Pasta katlı maddesi yumurtanın daha az kullanılmasını sağlar. Bu sayede yumurtanız eksik ya da yoksa yumurta kullanımına gerek kalmaz. Pasta katkı maddesi ucuz olduğu ve az miktarda kullanıldığı için işletmelerin birçoğunda kullanılmaktadır. Pasta katkı maddelerini etkileri görüldükçe her restoranda  kullanılmaya başlanmıştır. Satışlarının online olarak site mağazalarımızda olması her an ulaşım kolaylığı sağlanmaktadır. Nadir olarak tüketildiklerinde sorun yaşanmada bile fazla tüketimde herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır.

Pasta Katkı Maddesi Avantajları

Pasta Katkı Maddesi Ne İşe Yarar, İçerisindeki maddeler sayesinde;

  • Yumurta az kullanımı
  • Bayat yumurta kullanımı
  • Süngeri yapı ve kabarma sağlama
  • Bayatlamama
  • Kabarma işlevinden sonra her alanın eşit olması

İçerisinde potasyum hidroksit, monogliserid, polisorbat, poligliserol, proilen glikol ve sorbitol gibi maddeler kullanılmaktadır. Bu maddeler sayesinde jel bir yapıya sahiptir. Maddelerin etkisi çok fazla olduğu için çay kaşığı ucu kadar kullanımı yeterli olmaktadır. Bu nedenle her pasta yapımında sık kullanılır. Pasta şeflerinin vazgeçilmezi haline gelen pasta katı maddesi ovalette şefin marifeti olmadığı öğrenildikten sonra evlerde, pastanelerde, fırın gibi birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Ovalette Kullanımı

Pasta Katkı Maddesi Ne İşe Yarar, Kullanımı abartılmadığı sürece ve belirtilenden daha az miktarda tariflere eklemesi daha olası bir duruma çevirmektedir. Özellik evde kullanım için yumurtaların taze olmasına ve çok az bir miktar konulması pasta katkı maddesi kullanılması gerekir. Tüketilmek için değil de vitrinlerde sergilenmesi için yapılan pastalarda miktar daha bol kullanılabilir. Pasta katalog çekimleri gibi gösterişli durması gereken pastalara pasta katkı maddesi ölçek fazlası konulabilir. Sadece görsel amaçlı kullanımlarda ölçeklerin dışına çıkılabilir. Bu katkı maddesi ürünleri sadece pastalarda değil markette satılan paketli keklerde, poğaçalarda da kullanılmaktadır. Gıda bakanlığı onaylı olan bu ürünlerimiz her alanda kullanılmaktadır.  Pasta katkı maddesiz pastalar tüketmek artık imkansız olduğu için içerisine kullanılan miktarların önemli olduğunun bilinmesi gerekir.

 

Yorum Bırak

web tasarım