Pasta Mum Modelleri

Pasta Mum Modelleri
Pasta Mum Modelleri
Pasta Mum Modelleri

Pasta Mum Modelleri

Pasta mum modelleri ile sunumuna hazırlandığınız pastanın anlamını direkt olarak dışa vurabilirsiniz. Günün anlam ve önemine özgü mumlar ile pastanın yapılış amacını ortaya çıkarırsınız. Bir doğum günü, parti veya özel günde pasta üzerinde bulunana mum, pastaya ayrı bir hava katmasının yanı sıra pastanın anlatmak istediğini dile gelerek konukların hepsine anlatmaktadır.

Pasta Mumu Çeşitleri

Pasta mum modelleri tasarımlarını süslemek ve mesajın net olarak anlaşılması için iyi bir yardımcı konumundadır. Hamur ve kekin pasta özelliği kazanmasında büyük öneme sahiptir. Bu bağlamda pastaların üzerinde karanlık ortamları pastanın tüm güzelliği ile aydınlatmaya yardım etmektedir. Ortamdaki tüm ilginin birden pasta üzerine çekilmesini sağlamaktadır. Pasta için çok önemli olan ve sizlere sunmuş olduğumuz mum modelleri şunlardır;

  • Sade ve nazikliği yansıtacak olan ince mumlar,
  • Sevdiklerinize özel günlerini hatırlatacak olan kalpli veya değişik şekillerdeki mumlar,
  • Pasta üzerine ateş ile ortaya çıkan dekor yazılı mumlar,
  • Pasta mum modelleri arasında en çok tercih edilenlerden, pasta üzerinde yaş gününün önemini çıkaran rakam mumlar,
  • Sevdiklerin baş harfi ile süslenen patalar için harf mumlar,
  • Pasta üzerine yerleştirdikten sonra kendiliğinden açılan ve müzik içeren mumlar,
  • Düğün ve nişan pastaları üzerinde kullanılan gelin ve damat figürlü dekoratif mumlar,
  • Çocuklara özel çizgi kahraman modelli mumlardır.

Pasta mum modelleri, kullanım amacına göre uygunluk sağlayacak çeşitlilikte bulunmaktadır. Yapılan pastanın verdiği mesajı tam olarak ortaya çıkaran ve anlatan bir yardımcı dekordur mumlar. İlk pasta sunumlarının vazgeçilmezi olmuştur.

Pasta Mumu Nasıl Kullanılır?

Pasta mumu eriyen ve damlayan bir özelliğinin bulunması nedeni ile hem pastanın tadının bozulmaması hem de pasta üzerindeki görünümün kötü hale gelmemesi için kendilerine özgü üretilmiş olan mum haznesi içinde pasta üzerine yerleştirilmektedir. Pastanın üzerinde düz bir şekilde yerleştirilen pasta mum modelleri, sunum yapıldıktan sonra üflenen mumlar özenli bir şekilde haznesi ile birlikte çıkarılmalıdır.

Pasta zerinde çıkarılan mumun yeniden kullanılması ihtimaline karşı mum, ambalajına yerleştirilerek muhafaza edilir. Yeterli boyutları olması halinde ilerleyen zamanlarda pasta üzerinde tekrar kullanılmaktadır.

Yorum Bırak

web tasarım