Renkli Krem Şanti

Renkli Krem Şanti

Renkli Krem Şanti pastaların süslemesinde kullanılan ürünümüzdür.  Ana rengi beyaz olan krem şantiler gıda boyaları ve meyve aromalarıyla renklendirilir. Özel günler için hazırlanan pasta, kek ve cupcake süslemelerinde kullanılmaktadır. Görsel olarak çok güzel bir görünüm sağlayan renkli krem şantiler istenildiği gibi süslenebilir. Krem şanti pastaların ve tatlıların olmazsa olmazıdır. Marketlerde rahatlıkla bulunan krem şantiler toz halinde satılmaktadır. Krem şantiler hazırlandıktan kısa süre sonra tüketilmesi gerekir, aksi hale bozulur ve kullanılamazlar. İçerisinde birçok madde birleşeni bulduğu için toz haline saklanması uzun ömürlüdür. Krem şanti Fransız mutfaklarında bulunan bir lezzet olup kısa sürede kullanımı yaygınlaşmıştır. Orijinal krem şanti tarifi şeker, vanilya, yağlı krema olarak yapılmıştır.

Renkli Krem Şanti Kullanımı

  • Partiler
  • Doğum günleri
  • Yaş günü kutlamaları
  • Özel gün pastaları
  • Pasta katalogları

Renkli Krem Şanti, Başta olmak üzere birçok güne özel olarak hazırlanmaktadır. Renkli krem şantiler daha çok pastaların dış yüzerlerine güzel görünüm sağlanması için görsel amaçlı yapılmaktadır. İstenilen renkte krem şanti seçeneği vardır ve gıda boyalarının belirli renkleri karıştırılarak alternatif renk seçenekleri elde edilebilir. Özel olarak hazırlanan renkli krem şanti pastalar göze hitap edecek şekilde masalara konulduğunda unutulmaz özel anlar yaşatabilir. Pratikli ve yapımı kolay olan ürünlerimiz arasındadır.

Krem Şanti Yapılışı

Renkli Krem Şanti kullanımı hızlı yaygınlaştığı için tarif ve renk alternatifleri bulunmuştur. Toz halinde olan krem şanti su veya sütle buluştuğunda yüksek hızla çırpıldığında elde edilmektedir. Evde yapılan renkli ve renksiz krem şantiler ilk yapıldığında beyaz olduğu için sonradan eklenen gıda boyalarıyla renklendirilir ve kısa süre çırpıldığında istenen renk elde edilir. Renkli krem şantileri elde etmek için gıda boyaları yerine su ya da süt kalmak yerine meyve suyu kullanarak renkli krem şanti yapımı elde edilir.  Pratik olan krem şanti yapımı sıvıyla karıştırıldığında sadece çırpma işlemi uzun sürmektedir. Bu süre bir paket krem şantide beş dakika olarak bilinmektedir. Kremli krem şantiler hazır toz şekilde satılmaktadır. Yapılan ya da hazır olan krem şantiler çırpıldıktan sonra buzdolabında dinlendirilmesi gerekir. Dinlenen krem şanti daha hızlı şekil almayı sağlar.

 

 

 

 

Yorum Bırak

web tasarım