Sarı Şeker Hamuru

Sarı Şeker Hamuru

Sarı Şeker Hamuru

Sarı Şeker Hamuru
Sarı Şeker Hamuru

Sarı şeker hamuru ile birbirinden eşsiz sunumlar ortaya çıkaracaksınız. İçinizden geçen duygularınızı sunumlarınıza ekleyecek, günün anlamını ortaya çıkarak lezzetli tasarımlar yaratacaksınız. Yarattığınız görsel şölen ile herkesi kendinize hayran bırakacak, unutulmaz enfes tatlar ile uzun süre akıllarda kalacaksınız. Kolay kullanım imkanı sunan şeker hamurları ile mutfağınızda kendinizi bir pasta ustası gibi hissedeceksiniz.

Sarı Şeker Hamuru Kullanılması

Sarı şeker hamuru herkes tarafından kolay kullanılması ve hızlı şekil alma özelliği ile sıkça tercih edilmektedir. Sunmuş olduğumuz şeker hamurları ile harikalar yaratmak için yapacağınız birkaç küçük işlem şunlardır;

  • Şeker hamurunu ambalajından çıkardıktan sonra 5-6 dakika kadar avuç ısısında yumuşayıncaya kadar ovarak yoğrulur.
  • Yumuşayan hamur düz ve kuru bir zemine veya hamur tahtası üzerine konur.
  • Yapışmayan kuru bir merdane ile yavaşça istenen incelik ve büyüklükte açılır. Açılma esnasında çatlamaların önlenmesi için hamura pudra şekeri serpilir.
  • Hamur pasta kaplaması veya süslemesi içinse pasta üzerine serilerek, gıda yapıştırıcı yardımı ile sabitlenir. Yapıştırıcı olmaması halinde şekerli ballı süt kullanılır.
  • Figürler ve şekiller yaratmak için basma kopatlar, silikon kalıp ve şekillendirici kalemler kullanılır.

Sarı şeker hamuru hangi amaç için kullanılırsa kullanılsın istenen şık tasarıma erişmeyi kolaylaştırmaktadır.

Sarı Şeker Hamuru Özellikleri

Pastalara renk katmak veya yeni tasarımlar ortaya çıkarmak için kullanılan sarı şeker hamuru, içerdiği özellikler sayesinde gönül rahatlığı içinde rahatça kullanım imkanı sunmalıdır. Bu doğrulturda sizlere sunduğumuz şeker hamurları;

  1. Ambalajından çıkarıldığı andan itibaren kullanımınıza hazırdır.
  2. Şeker hamur üzerinde farklı renklere yer vermek istediğinizde jel boyası kullanılmasına uygundur.
  3. Sağlık Bakanlığını şartları ve kontrolleri çerçevesinde üretilip, içerisinde sağlığa zararlı hiçbir madde barındırmaz.
  4. Streç film ya da kendi paketi içinde hava lamadan muhafaza edilmesi durumunda uzun süre ilk anki renk ve tazelikte kullanıma uygundur.

Sarı şeker hamuru ile yapacağınız her türlü sunum güven içermekte olup, ortaya çıkaracağı lezzet ile vazgeçilmez tatlar sunacaktır. Hamurları kullanarak kendinize özgü tasarımlar ile yeni bir çığır açacaksınız.

Yorum Bırak

web tasarım