Şeker Hamurlu Tarifler

Şeker Hamuru Şekillendirilirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker Hamurlu Tarifler

Şeker hamurlu tarifler ile birbirinden farklı tasarımlar oluşturarak, görsel açıdan harikalar yaratacaksınız ve damaklarda iz bırakan lezzetlerin eşsiz sunumunu yapacaksınız. Sevdiklerinize verdiğiniz değeri ön plana çıkarabilecek, nişan, yıl dönümü, düğün, yılbaşı, doğum günü gibi özel günleri gerektiği gibi anlamlı kılacaksınız. Şeker hamuru sunumlarınızda herkesi kendinize hayran bırakacaksınız, kendinizi sunum konusunda bir usta gibi göreceksiniz.

Şeker Hamurlu Tarifler Uygulanması

Şeker hamurlu tarifler sizlerin istediği amaca yönelik olarak hazırlanmaktadır. Şeker hamuru kullanarak birçok şık tasarım oluşturup güzel görsellikte sunumlar hazırlayabilirsiniz. Şeker hamuru kullanarak;

  • Yaş pastalarınızın üzerini dilediğiniz renk ile kaplayabilirsiniz.
  • Pastalarınızın üzerine değişik şekilde süsleme ve yazılar yapabilirisiniz.
  • Kurabiye kalıpları ile lezzetli ve şık görünümlü kurabiyeler yapabilirisiniz.
  • Cupcakelerinize değişik bir hava verebilirsiniz.
  • Kalıp, basma kopat, şekil verici kalem, enjektör ve başlıkları ile dilediğiniz figürü hamurlar ile yapabilirsiniz.

Şeker hamurlu tarifler, hazırlanan kek, pastalar üzerine birkaç küçük adımın ardından uygulanır. Bunun için hamurlar;

  • Yaklaşık 5-6 dakika avuç içi ısısında yumuşak kıvam alıncaya kadar yoğrulur.
  • Merdane yardımı ile düze ve kuru bir zemin üzerinde açılır. Açılma esnasında çatlamanın önlenmesi için pudra şekeri serpilir.
  • Pasta için: Hamur istenen incelikte açıldıktan sonra pasta üzerine serilir ve gıda yapıştırıcısı yardımı ile sabitlenir.
  • Kurabiye ve cupcake için: istenen kıvamdaki karışımlı şeker hamurları, silikon kalıp, basma kopatlar, kupalar içerisine konularak hazırlanır.
  • Figür ve şekil için: Hamur üzerinde, cımbız, şekil verici kalem ve bıçak, model başlıkları kullanılarak şeker hamurlarından farklı şekiller ortaya çıkarılır.

Şeker Hamuru Kalitesi

Şeker hamurlu tarifler, sizlere istenen lezzet ve görselliği vermesi yanında en önemlisi güveni de vermelidir. Şeker hamuru konusunda her türlü kontrolü en ince detayına kadar yaparak, Bakanlık onayından geçip, kalite standartlarına uygun üretilmiş ürünleri sizlerle buluşturuyor ve huzur içinde kullanmanıza sunuyoruz.

Şeker hamurlu tarifler hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bizleri ziyaret ederek ulaşabilir, ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Ürünlerimiz hakkında gerek gördüğünüz tüm karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Ürünlerimizin hepsini sizlere kendi garantimiz ve güvencemiz altında sunarak tüm sorumluluğu üzerimize alıyoruz.

Yorum Bırak

web tasarım