Şeker Hamuru Baskı

Şeker Hamuru Baskı

Şeker Hamuru Baskı

Şeker Hamuru Baskı
Şeker Hamuru Baskı

Özel günlerimizde ağzımızı tatlandıran yiyecek ve içeceklere ihtiyaç duyarız. Ağzımızın tatlanmasının ötesinde günün anlam ve önemine binaen adeta bir gelenek hâline gelen pastalar hazırlanıp kesilir.  Bu pastaları eşsiz güzel kılan üzerlerindeki farklı farklı süslemeler olmaktadır. Şeker hamuru baskı ile pastaları renklendirmek çok kolay. Pastayı hazırlayan yahut hazırlatan kişinin hayalindeki her şeyin pasta üzerinde hayat bulmasına imkân kılan süs malzemesi şeker hamurudur. Tabi ki şeker hamuru ile gıda boyaları ve benzeri malzemeler ile yapılan uygulamalar da vardır. Öncelikle şeker hamurunu tanıyalım.

Şeker hamuru adından anlaşılacağı üzere şeker ve su karışımının ışık işlemle katı hamur kıvamına getirilmiş halidir. En sade hali bu şekilde hazırlanan şeker hamurunun içerisine gıda boyaları meyve suları katılarak farklı renklerde farklı tatlarda da olması sağlanmaktadır. İsteğe ve tercihe göre birçok alanda kullanmak mümkündür. Gıda maddelerinden yapıldığı için yenilebilir. Pastalar kekler kurabiyeler gibi birçok yiyecek malzemenin kaplanması ve süslenmesinde kullanılabilir. Doğum günü, nikah ve benzeri özel günlerde ise pastalar çoğunlukta süslemelerin yani sıra özel günün anlam ve önemini anlatan yahut özel gün sahiplerinin resimlerini de barındırırlar. Firmamız tarafından da titizlik ve en kaliteli şekilde icra edilmekte olan şeker hamuru baskı yöntemi ile pasta üzerine resimler yapılmaktadır.

Pasta, kurabiye, cupcake ve daha aklınıza gelebilecek birçok tatlı yiyeceklerin şeker hamuru ile kaplanarak üzerlerine şeker hamuru baskı işlemi uygulanarak resim yapılması mümkündür. Bu hem güzel bir jest hem de ortamda hoş bir ambiyans olmasına vesile olan hoş bir uygulamadır. Tamamen zararsız gıda boyaları ve bu boyaları baskı yapmaya yarayan aletler ile uygulama yapılmaktadır. Baskı gofreti, yenilebilir malzemelerden hazırlanmış baskı kâğıdı, baskı için hazırlanmış şeker hamuru gibi malzemelerin tümüne uygulama yapılabilir. En çok tercih edilen şeker hamuru baskısıdır.

Şeker hamuru baskı işleminde özen gösterilmesi gerekmektedir. Baskı işlemi sonrası şeker hamuru ile kaplanmış olan ve resim baskısı yapılan yiyecek jelatin ile kapatılarak kuruması önlenir. Firmamız uzun süredir faaliyet gösterdiği bu pastacılık sektöründe tanınmış ve sevilen bir marka olmayı başarmıştır. Sıkça sipariş almakta ve memnun müşteriler kazanmaktayız. Uygulamalarımızdan faydalanmak ve şeker hamuru baskı işlemi yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siparişleriniz sizin memnuniyetiniz esas alınarak hazırlanacaktır.

Yorum Bırak

web tasarım