Şeker Hamuru Beyaz Pastada Canlanan Hayaller

Şeker Hamuru Beyaz Pastada Canlanan Hayaller

Şeker Hamuru Beyaz Pastada Canlanan Hayaller

Şeker Hamuru Beyaz Pastada Canlanan Hayaller
Şeker Hamuru Beyaz Pastada Canlanan Hayaller

Şeker hamuru kutlama ve düğünlerin vazgeçilmez unsuru olan pastaların temel malzemesidir. Başka pasta süsleme yöntemleri olsa da şeker hamurunun yeri pastacılıkta ayrıdır. Öyle ki; şeker hamuru ile gerekli görsel estetiğe ulaşmamış bir düğün pastası, düğün ya da kutlamaya gölge düşürür.  Çocuklarımızın doğum günlerinde pastaları süsleyebilmemizin, çocuğumuzun hayallerini pastasında resmetmenin en önemli malzemesi şeker hamuru beyaz renkte olandır.

Gerekli hayal gücü ile birleştiğinde şeker hamuru en tatsız pastayı mükemmel hale getirir. Diğer yandan insanlar, görsel güzelliğe ulaşmamış ise en lezzetli pastayı bile yemek istemez.

 Şeker Hamurunun Yapılışı ve Kullanım Alanları

Ana malzemesi su, şeker ve nişasta olan şeker hamurunun yapımı zahmetlidir. Şeker hamuru beyaz ilk yapıldığında renklendirme işlemi içine katılan doğal renklendiriciler ile yapılır.  Düğün ve her çeşitten kutlamalara kullanılan pastalarda ve keklerde şekil vermek için kullanılan şeker hamuru pastalara ve keklere gösteriş ve ihtişam katar.

Şeker hamuru beyaz olursa üzerinde renklendiriciler ile kolayca istenilen renk ve tonu elde etmek mümkündür.

Beyaz şeker hamurlarını renklendirmek için kullanabileceğimiz renklendiriciler hakkında sitemizden de bilgi alabilirsiniz.

Şeker hamuru keklerde kurabiyelerde tatlılarda şekerlemelerde pastalarda şekil vermek amacıyla ve üst kaplama malzemesi olarak ve kurabiye ve şekerlemelerin üstünde süsleme malzemesi (dekor) olarak ta kullanılır.

Pastaların üstünde bulunan gelin – damat heykelleri, araba figürü vb süs malzemelerinin de büyük çoğunluğu da şeker hamurundan yapılır. Ki şeker hamuru dışındaki malzemeler (plastik ve kağıt süsler vb..) içerdiği maddeler açsından sağlığa zarar verme riski taşırlar.

Şeker hamurunun oyun hamuru olarak kullanılabilmesi de farklı bir kullanım şeklidir. Yaygın olarak kullanılan oyun hamurlarının kokusu ve içerisinde kullanılan kimyasallar çocuklarda hassasiyet oluşturur. Ancak, şeker hamurunda bu riskler yoktur. Çocuklarınızın oyun hamuru ihtiyacını şeker hamuru ile güvenle karşılayabilirsiniz.  Ayrıca şeker hamuru beyaz olarak tercih edilirse çocuklar istedikleri rengi verebilirler.

Ev Yapımı Hamurlara Göre Hazır Oyun Hamurunun Avantajları

Ev yapımı şeker hamurlarında ısıl işlem uygulanmadığı için hijyen riski vardır. Bunun sebebi ev yapımı şeker hamurunda kullanılan vb.. Malzemeler bakteri oluşumuna zemin hazırlar.   Evde kullanılan şeker hamuru beyaz olduğundan renklendirilmesinde mor soğan, böğürtlen, şalgam suyu ve ıspanak gibi malzemeler kullanılır. Online sitemiz üzerinden şeker hamuru siparişi verebilirsiniz

 

 

Yorum Bırak

web tasarım