Şeker Hamuru Bozulmaması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker Hamuru Bozulmaması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker Hamuru Bozulmaması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker Hamuru Bozulmaması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir
Şeker Hamuru Bozulmaması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker hamuru bozulmaması için nelere dikkat edilmelidir? Çok yoğun bir forma sahip olan şeker hamuru, pudra şekeri yardımıyla yapıldığı için bu ismi almıştır. Şeker hamuru; özellikle düğün pastaları, kek ve özel gün konseptlerine şıklık katarak, renk vermek için kullanılan yenilebilir hamurlardır. Gıda boyası ve evde kullanılan meyve sebze gibi yiyecekler ile renklendirilen ve tatlandırılan pasta malzemesidir. Aynı zamanda şeker hamuru pastaları süslemede kullanılan figürler içinde kullanılır. Şeker hamurunun içerisinde şeker, su, jelâtin ve gliserol bulunmaktadır.

Şeker Hamuru Saklamanın Püf Noktaları

Şeker hamuru bozulmaması için nelere dikkat edilmelidir?  Şeker hamuru doğru şekilde muhafaza edilirse uzun süre boyunca bozulmadan saklanabilir. Şeker hamuru diğer hamurlardan çok daha farklı özelliktedir. Bu nedenle diğer hamurlar gibi saklanmaz. Şeker hamurunu saklamanın püf noktaları vardır. Şeker hamurunun bozulmaması için nasıl saklamamız gerek şöyle sıralayalım;

  • Bu püf noktalarından biri şeker hamurunu oda sıcaklığı olan bir yerde saklamaktır.
  • Şeker hamuru kesinlikle buzdolabın da ya da dondurucuda saklanmamalıdır(aksi takdirde kuruyarak kullanılmaz hale gelir)
  • Şeker hamuru malzemelerinden dolayı çabucak bozulmaz ve bayatlamaz. Fakat hava ile temas etmesi de kuruyup sertleşmesine neden olacaktır.
  • Şeker hamuru kuru bir yerde streç filmle sarılarak, saklama kutusunda muhafaza edilmelidir.

Şeker hamuru bozulmaması için nelere dikkat edilmelidir?  Şeker hamurunu saklamak için bu kurallara uymak yeterli olacaktır. Yapıldığı günden itibaren 20 gün boyunca bu şekilde saklayabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız web adresimizden aradığınız tüm pasta, kek ve kurabiye çeşitleri olduğu gibi şeker hamuru çeşitlerimizde mevcuttur. Dilerseniz sayfamıza göz atıp ürün bilgisi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Şeker Hamurlarımız Hakkında

Şeker hamuru bozulmaması için nelere dikkat edilmelidir?  Öncelikle şeker hamuru alırken kaliteli seçimler yapılması gerekir. Bu sayede aldığınız şeker hamurunu daha rahat kullanarak istediğiniz şekli verebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz ürünün ambalajının sağlam ve hijyenik özellikte olması şeker hamurunun kullandıktan sonra artan kısmını daha rahat saklamanızı sağlar. Firmamızla iletişime geçerek en taze ve kaliteli ürünlerimizden satın alabilirsiniz.

Yorum Bırak

web tasarım