Şeker Hamuru Çeşitleri

Şeker Hamuru Çeşitleri

Şeker Hamuru Çeşitleri renk olarak istenilen renkte şeker hamuru üretmekteyiz. Şeker hamuru her türlü pastalara, keklere, muffinlere, cupcakelere ve kurabiyelere uygulanabilir. Şeker hamurları dekoratif olarak pasta üstlerine farklı modeller ve süslemeler uygulanır. Bu sayede pastalar daha güzel ve lezzetli olmaktadır. Şeker hamuruyla süslenen pastalar her özel gün ve anlara sürpriz yapmak için hazırlanır. Renkler gıda boyaları vermektedir. Su, şeker, jelatin ve gliserinden yapılan şeker hamurlarına aroma vermek için vanilya ve limon suyu kullanılabilir. Elde edilen hamur soğuyunca gıda boyası eklenerek yavaş yavaş yoğurulur ve kıvamlı yumuşak hale getirilir. Elde edilen şeker hamuru bir gün dolapta bekletildiğinde şekil alması kolaylaşır.

Şeker Hamuru Renkleri

Şeker Hamuru Çeşitleri yapıldığı anda beyaz renktedir. Hamur halini aldığında gıda boyaları, likit ya da şeker hamuru tozlarıyla renklendirilir. İstenilen renk ve modelleri kişilerin kullanım alanlarına ve zevklerine göre belirlenmektedir.

  • Şeker hamuru en bilinene tarifiyle su ve şekerden yapılmaktadır. Bunlara ek marşmallow dan da yapılan şeker hamurları vardır.
  • Hamur kıvamını alabilmesi içi jelatin ve gliserin eklenir.
  • Ev yapımı şeker hamuru için pudra şeker, nişasta gibi malzemeler kullanılmaktadır.
  • En son renklendirmek için gıda boyası kullanılır.

Renklendirme sırasında kullanılan renklendiricileri hamurun büyüklüğüne göre ayarlamalıyız. Gıda boyası eklendikten sonra yavaş hareketlerle yoğurulan şeker hamuru hafif çekildiğinde bölünmemesi şeker hamurunun hazır olduğu anlamına gelmektedir.

Şeker Hamuru Çeşitleri Pastada Nasıl Sabit Kalır

Şeker Hamuru Çeşitleri hangi boyda veya şekilde olursa olsun pastaların üzerinde sabit kalması gerekir. Sabit kalmayan şeker hamurları zamanla verilen modelde ve süste bozulmalara neden olabilir. Pastaların üzerine hafif krema ve su sürülerek şeker hamuru örtüldüğünde yapışır ve kuruyarak sabitleşir. Kurabiye süslemelerinde su yetersiz kaldığında bal kullanılmaktadır. Bu şekilde şeker hamuru çeşitleri hızla pastalara yapışarak bozulma engellenir. Şeker hamuru çeşitleri ve model verilmesi zor ve zahmetlidir. Online sitemizde satışı ve yapım aşamaları uygun hareketlerle yapılması daha hızlı sonuç elde edilmesi sağlanmaktadır. Profesyonel şeker hamuru pastaları yapılmasında önemli malzemelerdir.

Yorum Bırak

web tasarım