Şeker Hamuru Hakkında Merak Edilenler

Şeker Hamuru Hakkında Merak Edilenler

Şeker Hamuru
Şeker Hamuru

Şeker Hamuru Hakkında Merak Edilenler denildiğinde akla ilk gelen şeker hamuru zararlı olup olmadığıdır. Şeker hamuru içerisinde ne olduğu yazan etiketlerle satıldıkları için içerisini okuyarak satın alınabilir. Ürünlerimizde şeker hamuruna artık jelatinde konulmadığı için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Şeker hamuru elde etmenin birçok tarifi bulunmaktadır, bu tariflerle hayvansal gıda olmayan şeker hamurları elde edilebilir.  Şeker hamurları pasta çeşitlerinin süslenmesinde kullanılır. Hazır olarak her yerde satılan ve online olarak sayfamızda satışı da yapılmaktadır. Şeker hamuru pratik yapımı ve pastalarda şık görünü sayesinde yoğun ilgi görmektedir. Gıda boyaları sayesinde istenilen renkte şeker hamuru elde edilebilir.

Şeker Hamuru Nasıl Elde Edilir

Şeker Hamuru Hakkında Merak Edilenler, şeker hamuru malzemeler kaynatıldıktan sonra kıvam ve hamur halini alabilmesi için gliserin ve jelatin eklenir. Soğumaya başlandığında tezgâha alınarak istenen renk gıda boyası eklenerek renk verilir. Bu genel şeker hamuru yapımdır. Bizim ürettiğimiz şeker hamurlarında jelatin bulunmamaktadır. Satına almak için online sayfamıza göz atabilirsiniz. Her bütçeye uygun şeker hamurun ve pasta malzemeleri internet sitemizde bulunmaktadır.

  • Şeker hamurlarımız parlaktır
  • Şeker hamurlarımızın şekil alamı çok kolaydır
  • Şeker hamurlarımız istenilen renkte satın alınabilir
  • Şeker hamurlarımız organiktir
  • Gıda bakanlığından onaylı ürünlerimizin satışı yapılmaktadır.

Şeker Hamuru Kullanım Alanları

Şeker Hamuru Hakkında Merak Edilenler, Ana rengi beyaz olarak üretilen şeker hamuru doğal gıda boyalarıyla renklendirilir. Partiler, doğum günleri, yaş günleri, düğün ve özel anlar için istenilen her model ve çeşitte pasta, kek, kurabiyelere süs olarak yapılabilir. Heykeller ve sevilen çizgi film karakterleriyle pastalar daha gösterişli ve şık bir hal almaktadır. Pasta vitrinlerinde sınırlı şekilde görebileceğini bu ürünler pasta kataloglarında istenilen model, şekil ve günlere özel pasta görselleri bulunmaktadır. Online olarak da incelenebilen pasta modelleri fikir ve siparişler için online şekilde hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Şeker hamuru sağlığa zararı bilinen bir açıklaması olmadığı için yenebilir ve rahatlıkla dolapta belirli süre saklanabilir. Şeker hamurları oyun olarak da çocuklara kullandırılmaya başlanmıştır. Buda diğer oyun hamurlarından daha sağlıklı olduğu düşündüğü içindir.

Şeker Hamuru Nasıl Açılır ?

Bir pastanın daha göz alıcı olması için süslenmesinde şeker hamuru malzemenin kullanımı yaygındır. Diğer olası pasta süsleme yöntemlerine göre tercih edilme sebebi; verilen şeklin korunmasının kolaylığı ve dayanıklılığıdır. Bu özelliklerine ek olarak şeker hamurunun kullanımı diğer malzemelere göre daha kolaydır. Şeker hamuru nasıl açılır özenli bir çalışma gerektirdiği için kullanımı ağırlıklı olarak çocukların doğum günü pastalarında veya özel gün kutlamalarında kesilen nişan ya da düğün pastasında yaygınlaşmıştır.

Şeker Hamuru Pastanın Hazırlanışı

Pastanın süslemesi şeker hamurundan yapılacağı için tercih edilen türde pasta seçilir ve mümkünse servis edileceği tabağa veya altlığın üzerine yerleştirilir. Pastanın servis tabanında hazırlanmasının önemi, süsleme sonrasında oluşabilecek bozulmaların önüne geçmektir. Şeker hamuru ilk önce yoğurularak işlem görecek yumuşaklığa getirilir, daha sonra yapışmaz bir merdane veya oklava yardımı ile açılır. Şeker hamuru  nasıl açılır esnasında hamur ters yüz edilmemeli, hamurun açılacağı yüzeye yapışmayı önleyecek kadar nişasta, un veya pudra şekeri serpilmelidir. Açılan ilk hamur ile pastanın üzerine örtülmeli ve sonra kenarları el yardımı ile pastaya elin ağırlığı ile bastırılarak yapıştırılır. Bu esnada hamurda oluşan katlar, hamurun eteklerine doğru alınmalıdır. Daha sonra bir bıçak yardımı ile şeker hamuru eteği kesilerek ayrılır, eğer tekrar kullanım için elverişli miktarda ise bir sonraki şeker hamuru ile pasta yapımı için hava geçirmeyen bir kap içerisinde saklanabilir.

Pastanın kaplaması yapıldıktan sonra üst dekoratif süslemeler aynı şekilde şeker hamurundan hazırlanarak ilk kaplamanın çevresine veya üzerine yerleştirilir ve sabitlenir. Süslerin sabitlenmesinde yapıştırma veya kürdan yardımı ile tutturma yöntemleri kullanılabilir.

Şeker Hamurunun Renklendirilmesi

Şeker hamurları ile hayal gücü kadar zengin süslemeler gerçekleştirilebildiğinden zengin bir renk skalasına ihtiyaç duyulmaktadır. Hazır renkli hamurlar bu iş için tercih edilebileceği gibi beyaz şeker hamurunu sonradan çeşitli gıda boyası türleri ile renklendirmekte mümkündür. Toz, sıvı ve jel renklendirme seçenekleri içerisinde şeker hamuru ile karıştırması görece daha kolay olanı jel boyalardır. Öte yandan boyamayı kendiniz yapmak yerine şeker hamuru nasıl açılır esnasında kullanabileceğiniz renkli hamur seçeneklerini de gözden geçirebilirsiniz.

 

 

 

Yorum Bırak

web tasarım