Şeker Hamuru İle Pasta Süsleme

Şeker Hamuru İle Pasta Süsleme

Şeker Hamuru İle Pasta Süsleme

Şeker Hamuru İle Pasta Süsleme
Şeker Hamuru İle Pasta Süsleme

Doğum günleri, sevgililer günü ve özel günlerde mükemmel biçimde hazırlanmış harika pastaların sırrı şeker hamuru ile pasta süsleme de saklı. Şeker hamuru ile pasta yapımı pastacılık sektörünün en üst noktasını olarak kabul edilir. Pasta yapımı ne kadar zor ise şeker hamuru ile süslemede o kadar zordur.

Şeker Hamuru ile Pasta Yapımı

Şeker hamuru pasta süslemede kullanılan oldukça kullanışlı bir malzemedir. Eğer pasta yapmayı biliyorsanız şeker hamuru ile süslemek bu işlemin en zevkli yanıdır. Şeker hamuru pastayı istediğimiz renkte, şekilde ve dekorlarda süsleme imkânı vermektedir. Bu durum o kadar eğlencelidir ki sevdikleriniz veya sizin hayalinizdeki pastaya kavuşmanız an meselesi. Şeker hamuru ile yapılmış pastaları pastanelerden alabileceğiniz gibi evde kendinizde yapabilirsiniz. Şeker hamuru ile pasta süsleme yapmanız gereken bazı noktalar vardır.

  • Pastanızın boyutuna kadar verir.
  • Pastanızı hayal edin.
  • Pasta kısmını hazırlayın.
  • Şeker hamurunu ihtiyacınız olandan biraz daha fazla satın alın.
  • Şeker hamuruna şekil vermek için oklava, merdane, açma tahtası ve kalıpları hazırlayın.

Bütün malzemeler hazırladıktan sonra şeker hamuru ile pasta süsleme kısmına geldiyseniz eğer öncelikle bilmeniz gereken şeker hamurunu açmanız gerektiğidir. Satın alınmış hazır şeker hamurları kıvamları ve oranları daha kolay şekil almaktadır. Şeker hamuru nişasta ya da pudra şekeri yardımı ile açılan bir hamurdur. Öncelikle pastanızın yüzeyini kaplamak için istediğiniz renkte bir şeker hamurunu açmanız ve pasta yüzeyine örtmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonrası işlemler daha çok ayrıntı ve en kişisel kısımdır.

Şeker Hamuru ile Süsleme

Şeker hamuru ile pasta yapımımda en eğlenceli kısım pasta süslemedir. Öncelikle konsepte göre ürünler yapmakta fayda vardır. Ama genel olarak yapabileceğiz bazı figürler vardır. Örneğin örgü tekniği ile pastanın tabanına ya da kat birleşim yerine detay ekleyebilirsiniz. İki eşit boydaki ip şeklindeki şeker hamurlarını birbirine dolayarak örgü yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iplerin ne kalın ne de ince olmasıdır. Şeker hamuru ile pasta süsleme işleminde istediğiniz figürü el becerinize göre yapabilirsiniz.

Yorum Bırak

web tasarım