Şeker Hamuru Kullanım Alanları ve Önemli Noktaları

Şeker Hamuru Kullanım Alanları ve Önemli Noktaları

Şeker Hamuru tatlılarda kullanabileceğiniz bir süsleme malzemesidir. Pasta üzerinde pürüzsüz yüzey oluşmasını sağlayan ve süsleme için şeker hamuru ayrıca kolay şekillendirilebilir. Her türlü modelleme ve kalıp çalışmasında kullanılan ‘Blue Bead şeker hamuru’ ile heykeller ve figürler yapmak mümkündür.

Blue Bead Şeker hamuru diğer markaa hamurlara göre kullanımı oldukça kolay bir hamurdur. Açması ve sabitlemesi kolay olan şeker hamurunu düzgünce kullanmak için dikkatli olmak gerekir. Öncelikle hamuru renklendirirken dikkatli olmanız gerekir. Gıda boyası bitkisel olmasına rağmen şeker hamuru üzerinde kolay yayılabilen malzemedir. Blue Bead Şeker hamurunun yapısı hava ile temas ettiğinde sertleşmektedir. Bunun önüne geçmek için hamuru kullanmadığınız sürece kutusunda muhafaza etmelisiniz.Blue Bead Hamuru kullanmadan önce elde yoğurarak yumuşatmak gerekir. Yumuşayan hamuru merdane yardımı ile açmak kaplama ve çeşitli süsler hazırlamak kullanabilirsiniz. Açma işleminin kolay olması için tezgaha biraz nişasta dökmeniz gerekiyor. Blue Bead Şeker hamuru ile yapılan kaplamanın üzerine yapıştırılacak şeker hamurlarını ıslatabilirsiniz.Ancak bu olayı bir fırça yardımı ile yapmak uygun olacaktır.

 

BARAN PASTRY OLARAK EN ÇOK SORULAN TATLILARIN PASTALARIN SİZLERE ÖZEL TARİFLERİNİ BİZİ TAKİP EDEREK ULAŞABİLİRSİNİZ. AYRICA HER SİPARİŞİNİZDE BARANPARA KAZANIN. WWW.BARANPASTRY.COM FARKI İLE TARİFLERİMİZ SİZLERLE. AYRICA YOUTUBE SAYFAMIZI TAKİPTE KALIN https://www.youtube.com/channel/UCYvXJ7NdKBvdZSzsYQJQHSA

Yorum Bırak

web tasarım