Şeker Hamuru Malzemeleri Nelerdir?

Şeker Hamuru Malzemeleri Nelerdir ?

Şeker Hamuru Malzemeleri Nelerdir ?

Şeker Hamuru Malzemeleri Nelerdir ?
Şeker Hamuru Malzemeleri Nelerdir ?

Özel günlerimizde tatları ve güzel görünümleri ile süsleyen adeta torna makinesinden yahut 3 boyutlu yazıcı tarafından yapılmışçasına kusursuz olmasını sağlayan yenilebilir pasta süsü muhteşem şeker hamurudur. Şekerin çekilmesi yahut pudra şekerinin kullanılması ile seker su karışımının belli sıcaklıkta karıştırılarak katılaşması isteğe göre gıda boyaları ile renklendirilmesi ile oluşturulan hamura şeker hamuru denir. Şeker hamurunun ülkemizdeki kullanım alanları oldukça geniştir. Pastalardan keklere, kurabiyelerden daha birçok tatlı yiyeceğe yakıştırılması mümkündür. Hemen hemen her türlü figürü heykeli, süslemeyi yapmanıza imkân sağlayan şeker hamuru yapımından kullanımına kadar birçok süreçten geçer. Hem kullanımında hem de tüketiminde memnuniyet şüphesiz şeker hamurunun markasına kalitesine göre değişmektedir. Özellikle de tüketiminde şeker hamuru malzemeleri merak edilmektedir.  Şeker hamuru en sade halinden isteğe göre birçok malzemenin kullanılması mümkündür. Perakende ve toptan hali hazırda satışını yapmakta olduğumuz şeker hamuru ve şeker hamuru malzemeleri dünden bugüne kalitesi ile dillerde olmaya ve müşterilerimizden övgü almaya devam ediyor. Bu kalitenin hangi malzemeler ile bir araya gelerek hazırlandığını anlatabilmek için şeker hamuru malzemeleri neler birlikte bakalım.

  • Sade halde istenilen şeker hamurunun ham maddesi şeker ve sudur. Şeker pudra şekeri tercih edilmektedir. Farklı renk ve tat için ise bu malzemelere ek olarak farklı malzemelerin de eklenmesi gerekmektedir.
  • Dolgu haricinde süsleme veya kaplama amacı ile kullanılacak şeker hamurlarının dayanaklığının ve yoğunluğunun artırılması istenir. Bunu da gliserin jelatin ve benzeri malzemeler ile sağlanır.
  • Tat vermesi için meyve suları, meyve özleri kullanılabilir.
  • Renk vermek için gıda boyaları kullanılmaktadır.
  • Evde yapmak isteyenler ise esnekliği sağlayabilmek için jeli bon vs. Kullanılmaktadır.

Evde yapımında şeker hamuru malzemeleri de hemen hemen aynı olmakla birlikte daha yüzeyseldir. Koyu kıvam tutturmak hazır olanlara nazaran daha zordur.  Farklı malzeme olarak jeli bon, marsmallow kullanılmakta, bunların şeker ve su ile karıştırılarak eritilmesi ile yapılmaktadır.

Firmamız alanında tecrübeli ve tüm yeterlilik belgelerine sahiptir. Ürettiğimiz gıdalar gerekli kurumlarca denetlenmekte ve tüm izinleri mevcuttur. Uzun yıllardır artan güven ve taleple beraber sizlere hem şeker hamuru hem de malzemelerinin yaşadığını sağlamaktayız. Şeker hamuru malzemeleri sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırak

web tasarım