Şeker Hamuru Malzemeleri

Şeker Hamuru Malzemeleri

Şeker Hamuru Malzemeleri birçok farklı kalıp modellerde ürünlerimiz bulunmaktadır. Sayfamızdan kolaylıkla satın alınabilen hazır şeker hamurları istenilen renk ve kiloda satılmaktadır. Şeker hamuru yapımı birçok farklı tarifi bulunmaktadır. Genel olarak şeker, su, jelatin ve gliserinden yapılırlar. Şeker hamurları pasta, kurabiye, kek ve isteğe bağlı bütün hamur işlerinde süslemek ve şekiller yapmak için kullanılmaktadır. Fondan olarak ta bilinene şeker hamurları en çok kullanılan ve bilinen ismiyle satılmaktadır. Online olarak sitemizde şeker hamuru ve aparatlarını mağazamışta satışa sunulurlar. İstenilen çizgi film karakterlerini ve hayallerindeki pastaların yapılmasında en büyük yardımcılar şeker hamurlarıdır. İstenilen boyutta ve şekilde hazırlanan pastaların üzerlerine kapatılıp istenilen figürlerin yapılmasıyla hazır hale gelir.

Şeker Hamuru Malzemeleri Nelerdir

Şeker Hamuru Malzemeleri yapılışına göre ve verilecek şekle göre değişiklik göstermektedir. Şeker hamuru kullanılan malzemelerle hamur hale getirildikten sonra istenilen renk gıda boyası kullanılarak renklendirilir. Hamur belirli süre havayla temas ettiğinde sertleşerek kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle hamur kullanılmayacaksa hava almayacak şekilde kapalı kurulara ya da poşetlere konulmalıdır. Şeker hamur malzemelerinden daha çok şeker hamuru kalıpları pastalara istenilen şeklin verilmesinde yardımcı olur bunlar;

  • Şeker hamuru ütüsü
  • Şeker hamuru kalıpları
  • Şeker hamuru kesicileri
  • Şeker hamuru tabancaları
  • Şeker hamuru merdanesi ve açma tahtası

Kalıplar ve malzemeler kullanılmaktadır. Şeker hamurlarına bu malzemelerle şekil verilmesi için sabırlı ve dikkatli çalışma gerektirir.

Şeker Hamuru Nasıl Saklanır

Şeker Hamuru Malzemeleri bir araya getirilerek hamur elde edildikten sonra kurumaması için streç film ya da saklama kaplarında muhafaza edilmelidir. Oda sıcaklığında 1 ay, dolapta 3 ay, dondurucuda 6 aya kadar saklanabilir. Buzluktan çıkartılan şeker hamurları sert olabilir el sıcaklığıyla yoğurulduğunda yumuşamaktadır. Kurabiyelerin üstlerine süs olarak yapılan şeker hamurları kurabiyelerin bayatlama süresine kadar bozulmadan bekletilebilir. Online olarak şeker hamuru malzemeleri her internet sitesinde farklı olarak verilmektedir. Bireylere en uygun olanı seçilip şeker hamuru elde edilmektedir. Şeker hamuru malzemeleri aparatları internet sitemizden incelenip kullanıma uygun modeller alınmalıdır. Fiyat uygunluğu sayesinde çoğu pasta şeker hamuru süslemesi yapılmaktadır.

Yorum Bırak

web tasarım