Şeker Hamuru Şekillendirilirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker Hamuru Şekillendirilirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker Hamuru Şekillendirilirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker Hamuru Şekillendirilirken Nelere Dikkat Edilmelidir
Şeker Hamuru Şekillendirilirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Şeker hamuru şekillendirilirken nelere dikkat edilmelidir? Son zamanlarda yaygın olarak kullanılan ve yenilebilen şeker hamurları en çok tercih edilen süsleme malzemelerinden biridir. Şeker hamurları çeşitlerine göre değişik pasta ve kurabiyelerde kullanıldığı gibi dilediğiniz her yerde özel figür ve şekiller vererek kullanabilirsiniz. Şeker hamuruna kolayca şekil vermek de işin en güzel tarafıdır. Her türlü modeli ve şekli kolaylıkla alan şeker hamurlarından sıklıkla tercih edilmektedir.

Şeker Hamuru Kullanımı

 

Şeker hamuru şekillendirilirken nelere dikkat edilmelidir? Şeker hamurlarına basit figürler vererek kullanmak oldukça kolaydır. Fakat özel tasarımlar yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Yoğun bir yapıda olan şeker hamurunu açmak ve şekil vermek sakinlik ve sabır gerektirir.  Bunu haricinde şeker hamurunu renklendirmekte oldukça dikkat istemektedir. Yapıldığı ilk anda beyaz olan şeker hamurunu gıda boyası ile renklendirmek dikkat istemektedir. Çünkü şeker hamurunun renklendirildiği alanda gıda boyası kolayca etrafa yayılabilir.

 

Şeker hamuru şekillendirilirken nelere dikkat edilmelidir? Eğer şeker hamuru kullanarak şekiller ve figürler yapmak istiyorsanız gerekli olan aletleri ve malzemeleri de bulundurmanız gerekir. Şeker hamurunu kesmek, şekil vermek özel birkaç tane aparat gerektirir. Tabi bu alet ve aparatlar olmadan da istediğiniz şekli yapabilirsiniz fakat güzel bir sonuca ulaşmanız için gerekli olan kalıp ve şekillerde şarttır.

 

Şeker hamuru şekillendirilirken nelere dikkat edilmelidir? Diğer hamurlardan farklı yapıdaki şeker hamurları serin yerlerde sertleşeceği gibi çok sıcak ortamda ve zeminde de cıvıyarak şekil almaz hale gelebilir. Bu nedenle kullanım zeminine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca özel olarak kullandığınız kalıplar, şekillendiriciler ve bıçaklar ıslak olmamalıdır çünkü hamura yapışarak figürü bozabilir.

Şeker Hamurundan Şekiller

Şeker hamuru şekillendirilirken nelere dikkat edilmelidir? Şeker hamurundan şekiller yapmak bazen çok kolay olurken, özel gün ve konseptlere göre yoğunluk gerektiren çalışmalar isteyebilir. Bu nedenle hazırlanan pastanın konsepte uygun olarak hazırlanması için gerekli beceriye de sahip olmak gerekir. Bunlar haricinde şeker hamurunun kaliteli olması da önemlidir. En kaliteli ve taze şeker hamurları almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Bırak

web tasarım