Soğuk Jöle Nasıl Kullanılır ?

Soğuk Jöle Nasıl Kullanılır ?

Soğuk Jöle Nasıl Kullanılır, soğuk jöle pasta çeşitlerinin ve meyvelerin üzerlerine kullanılan bir jöledir. Bu jöle toz halinde hazır olarak satıldığı gibi evde de kolay şekilde yapılmaktadır. Soğuk jöle malzemeleri su, şeker ve mısır nişastasıdır. Bu malzemelerin kaynatılmasıyla jöle hazırlanmış olur. Hazır olan soğuk jöle kullanımı pastaların direk üstlerinden pastanın tamamının kaplanması sağlanır. Yasa sadece pastanın üst yüzerini kaplayacak şekilde şekil de ve meyve salatalarında kullanılır. Kişilerin tercihlerine göre farklı şekilde kullanımları denenebilir. Hazır jöleler bir bardak su kaynatıldıktan sonra jöle eklenir ve karıştırılarak hazır hale getirilir. Ev yapımı jölelerde ise bütün malzemeler aynı anda kaynatarak hazır hale getirilir.

Soğuk Jöle Yapmanın Püf Noktaları

  • Aromalı soğuk jöleler için aramalı jöleler alınmalıdır.
  • Ev yapımı aromalı jöleler için meyve suları ve gıda boyaları kullanılabilir.
  • Kaynadıktan hemen sonra ocaktan alınmalıdır.
  • Tam soğumadan nasıl kullanılacakta üzerine dökülmelidir
  • Ev yapımı ya da hazır pastaların üzerlerindeki meyvelerin kararmalarını soğuk jöleler önler
  • İstenilen renkte ve aromada jöle vardır.

Soğuk Jöle Nasıl Kullanılır, bütün püf noktalar uygulandığında kıvamlı renkli parlak bir soğuk jöle elde edilmiş olur. Pastaların üzerlerinde çok beklediğin yani bayatladığında kesilmeleri zorlamış ve kesme bıçaklarına yapışırlar. Yapıldığında böyle sorunlar yaşanmaz ve rahat kesilip dilimlenmesi yapılmaktadır.

Soğuk Jöle Fiyatları

Soğuk Jöle Nasıl Kullanılır, soğuk jöle fiyatları çok ucuz ve her yerde satılmaktadır. Bu fiyat ucuzluğu ve satış yerlerin fazlalığı üretim sermeyesinin düşük olması ve kullanıldıklarında çok güzel pastalar ortaya çıkmasıdır. Tek bir paket bir pasta ölçeğine yetmektedir. Yapım ve kullanımı pratikliği sayesine kısa molalarda yapılan en iyi pasta süslemeleridir. Masrafsız ve yapılması için zaman istemeyen soğuk jöleler istenilen aromada ve boyutta satılmaktadır. Fiyatları kilo ve gramına göre ayarlanıp aynı aralıklara gelerek satılmaktadır. Pasta yapan her yerin toplu olarak aldıkları soğuk jölelerin tüketimi hızlıdır. Online satışları olan soğuk jöleler kilo olarak satılmaktadır. İstenilen aromalı jölelerin online satış mağazalarında kolaylıkla sipariş verilip adrese teslimatı yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

Yorum Bırak

web tasarım