Tahıl Ekmeği Karışımı ile Ekmek Yapımı

Tahıl Ekmeği Karışımı ile Ekmek Yapımı
Tahıl Ekmeği Karışımı ile Ekmek Yapımı
Tahıl Ekmeği Karışımı ile Ekmek Yapımı

Tahıl Ekmeği Karışımı ile Ekmek Yapımı

Tahıl ekmeği birçok yerde tüketilen ve besin değeri yüksek olan bir ekmek çeşididir. Tahıl ekmeği karışımı ile ekmek yapımı tarifine ulaşmak istiyorsanız eğer yazımızı dikkatlice okuyabilirsiniz. Ağzınızda lezzetli bir tat bırakacak ve yemeklerinizi şenlendirecek olan tahıl ekmeği karışımının yapımı çok kolaydır.

Tahıl Ekmek Yapımı

Tahıl ekmeği yaparken aynı zamanda arzu ettiğiniz taze ya da kuru baharatlardan da yararlanabilirsiniz. Tahıl ekmeğini yaparken tüm malzemelerin eksiksiz bir şekilde olmasına dikkat edin. Tahıl ekmek karışımı ile ekmek yapmak çok kolay. Karışımı ve malzemeleri bir kâseye koyun ve karıştırın. Hamuru yoğurma işlemine geçin. İhtiyacınız olursa su ilave edebilirsiniz. Kulak memesi kıvamında hazırladığınız hamurunuzun üzerini streç filmi ile kaplayın. Hamur iki katına ulaşana kadar öylece bekletin. Maya işlemi tamamlandıktan sonra hamurları küçük küçük boyutlara ayırın. Avuç içi kadar olmaları yeterlidir. Üzerlerine bir bıçak ile kesik atın. Tahıl ekmek karışımı ile ekmek yapımı için bu süreci eksiksiz bir şekilde yapın. Sonrasında hamurunuzu 180 derecelik fırında üstü kızarana kadar pişirin.

Tahıl Ekmeğinin Faydaları

Tahıl ekmek, özellikle ekmeksiz yapamıyorum diyenlerin kullanması gereken bir üründür. Doyurucu özelliği fazla olmasına rağmen kalorisi ve karbonhidrat oranı düşüktür. Diyabet, felç, kalp krizi gibi riskleri düşürür. Beyaz ekmeğe göre oldukça zararsızdır. B vitamini türlerini çoğunu barındıran tahıl ekmeği B1, B6 ve B9 vitaminlerini barındırır. İçerinde E vitamini bulunan tahıl ekmeği kilo vermenize ve doymanızı sağlayacaktır. Lifli yapısı sayesinde sindirimi çok kolaydır. Buğday tam öğütüldüğü için eksiksiz olarak buğdaydaki bütün vitaminlerin ve minarelerin alınmasını sağlar. Her açıdan sağlıklı bir yaşam için kullanılması gerekir. Beyaz ekmek tüketimi, şeker hastalığından astıma kadar birçok hastalığı getirir. İçerisindeki şeker miktarının çokluğu obezite yaptığı gibi diyabet olasılığını artır.

Tahıl ekmek karışımı ile ekmek yapmak, kolay ve pratiktir. Günlük yaşamınızda kolaylık uygulayabilirsiniz. Her gün taze ve sağlıklı ekmekler tüketebilirsiniz. Tahıl ekmek karışımı ile ekmek yapak, fırından ekmek almak kadar kolaydır. Ailenize ve kendinize temiz ve sağlıklı kendi ellerinizle yaptığınız ekmekleri pişirebilirsiniz.

Yorum Bırak

web tasarım